Firmaların sıklıkla sorduğu ve merak ettiği konulardan biri de e-ticaret danışmanlığı nedir ? konusu hakkındadır. Web siteleri için son derece önemli bir husustur. İnternet pazarlamacılığı denilince e-ticaret danışmanlığı çok önemli bir yere sahip.

E-Ticaret danışmanlığı, profesyonel bir hizmettir. Firmaların ürünlerini en doğru şekilde müşterilere sunulması, doğru pazarlama stratejilerinin geliştirilmesi adına bu hizmet gereklidir. Bu profesyonel hizmetle, markalar doğru bir şekilde yönlendirilirler. Firmaların mutlaka danışmanlarla çalışması önerilir.

Başarılı çözümler için danışmanın bilgilendirmesi ve yönlendirmesi markalara başarı kazandırır. E-ticaret danışmanlığı nedir sorusu kadar verdiği hizmetlerde merak edilir. İnternet reklamcılığı, arama motoru optimizasyonu, tasarım bilgisi, web çözümleri, yazılım bilgisi ve kurumsal kimlik çalışmaları konularında markalara büyük destek sağlar.

E-Ticaret Danışmanlığı Ne Demek?

E-Ticaret Danışmanlığı; bireysel ya da kurumsal firmaların işe başlarken ürün girişlerinin SEO uyumlu bir şekilde girişlerini sağlamak, doğru kararlar alabilmek ve reklam modelleri hakkında bilgiye sahip olunması için alınan bir hizmettir. Daha basit bir tanımla ifade etmek gerekirse; yeni işe başlayan firmaların doğru bir şekilde karar alarak doğru adımlarla ilerlemeleri için bilgi edinmelerini sağlayan son derece gerekli bir hizmettir.

E-Ticaret Danışmanlığı Hizmetleri

İş planını iyileştirerek uygun maliyetli yaklaşımlar hakkında doğru tavsiyelerde bulunmak

 • Müşteri hizmetleri ihtiyaçlarının karşılanması için yazılım sistemi tasarlanmasına yardımcı olmak
 • Çevrimiçi satışlarda meydana gelen satışlardaki değişiklikleri yönetim ekibine raporlamak, neticeleri analiz etmek
 • E-Ticaret Danışmanlığı firmalara pek çok hizmet sunar.
 • Neden SEO yaptırılması gerektiği hakkında bilgi verir.
 • POS Cihazı, paketleme ve kargo için gerekli başvuruları yapar.
 • SEO çalışmaları için başlangıç yapar.
 • Söz konusu sitenin, en sorunsuz ve en hızlı bir şekilde yayına alınma sürecini takip eder.
 • A/B Testleriyle satış odaklı çalışmalar gerçekleştirir.
 • Satış ve pazarlama konusunda aksiyon planı çıkartır. Çıkarılan planla ilgili olarak fikirleri firmalarla paylaşır.
 • Reklam setleri hazırlar.
 • Sosyal medya eğitimleri verir. İlgili ajanslara yönlendirerek hizmet verir.

Elbette, bu hizmetlere ek hizmetlerde verilebilir.

E-Ticaret Danışmanlığı Ne İşe Yarar?

E-Ticaret Danışmanlığı, firmalar için son derece gerekli olan bir hizmettir. İyi bir iş planının yapılabilmesi ve en doğru pazarlama stratejilerinin uygulanması için e-ticaret danışmanlığı gereklidir. E-Ticaret Danışmalığı, firma adına yapılması gereken tüm işleri yaparlar.

Bu danışmanlık hizmetiyle, firmalar doğru şekilde yönlendirilirler. Böylece firmaların başarılı projeler oluşabilir.

E-ticaret firması bu hizmet sayesinde ideal bir sistem seçilmesi ve firmanın tasarım seçiminin yapmasına yardımcı olur.

Sitenin dizayn edilmesine katkıda bulunur. Bu noktada; firmanın Basit bir arayüze sahip olmalıdır. Zira bu sayede sitede ürün siparişi, gezinme ve ödeme işlemleri gibi her işlem kolay ve pratik bir şekilde yapılır.

SEO ve sem çalışmaları sayesinde web sitesinin bilinilirliği artar. Bu da firmaya avantaj sağlar.

Instagram ve Pinterest gibi platformlar firmalar için önemli bir yere sahiptir. Bu noktada e-ticaret danışmanlığı nedir sorusuna cevap verilmelidir. Bu platformların doğru şekilde kullanılmasına yardımcı olur. Bu platformlar üzerinden doğru reklam çalışmaları yapılarak firmanın hedef kitleye ulaşması sağlanır.

Markanın sürekli olarak kendini yenilemesini sağlar. Dolayısıyla bu da firmanın başarı çıtasını yükseltir.

E-Ticaret Danışmanlığı Ücretleri Ne Kadar?

E-ticaret danışmanlığı nedir konusu kapsamında bu hizmetin ücretleri de markaların merak ettiği hususlar arasındadır. E-Ticaret Danışmanlığı hizmeti ücretleri için net bir rakam verilmesi doğru olmaz. Zira bu hizmet, verilecek hizmetin kapsamına göre değişir. Bu neden e-ticaret danışmanlığı hizmeti alınacak kuruluşla iletişime geçilip bilgi alınmalıdır.